10 priežasčių, kodėl turėtumėte įsigyti žiemines automobilio padangas

Jų galima pamatyti beveik visur, net ant automobilių, kurie nėra pritaikyti važiuoti sniegu ar ledu. Kai nukrenta pirmieji žiemos dribsniai, daugelis vairuotojų pradeda ieškoti būdų, kaip aprūpinti savo automobilius specialiomis padangomis, vadinamomis “žieminėmis padangomis” arba “žieminėmis padangomis”. Šios padangos turi kitokį protektorių ir kitas savybes, dėl kurių idealiai tinka važiuoti sniegu. Atrodo, kad Europoje nuo spalio iki balandžio mėnesio visi važinėja su https://www.pirkitpadangas.lt žieminėmis padangomis. Beveik neteko sutikti automobilio be šių specialių padangų. Tačiau Šiaurės Amerikoje ir kitose pasaulio dalyse, kur žiemos sąlygos nėra tokios atšiaurios ir dažnos, tai daro mažiau žmonių. Nors šiuose regionuose dėl sniego ar ledo eismas sustoja retai, jos suteikia daug privalumų – skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl turėtumėte investuoti į žiemines padangas, jei gyvenate vietovėje, kurioje daug sninga. https://www.pirkitpadangas.lt/lengvuju-automobiliu-padangos/ziemines-padangos

Geresnis jūsų ir kitų saugumas

Žieminės padangos specialiai sukurtos žemai temperatūrai ir ledui. Dėl šios konstrukcijos jos yra veiksmingesnės už vasarines padangas šiais aspektais: – geresnis sukibimas su apledėjusia ir apsnigta kelio danga. Žieminės padangos turi daugiau griovelių nei vasarinės, o naudojamas gumos mišinys yra minkštesnis ir lankstesnis. Visa tai lemia geresnį sukibimą su slidžia danga. – Jomis galima važiuoti esant mažesniam slėgiui. Vasarinės padangos https://www.pirkitpadangas.lt/lengvuju-automobiliu-padangos/vasarines-padangos turėtų būti eksploatuojamos esant 30-35 PSI slėgiui, o žieminės padangos – tik 24 PSI slėgiui. Taip minkštesnė guma geriau sukimba su keliu net ir esant žemai temperatūrai. Be to, važiuojant mažesniu slėgiu sumažėja sprogimo rizika. – Jos atsparesnės sniego ir ledo pažeidimams. Žieminių padangų https://www.pirkitpadangas.lt/pristatymas/padangos-kaune-kaunas protektorius storesnis nei vasarinių padangų ir jos pagamintos iš medžiagų, kurios atsparios užšalimui. – Jomis galima važiuoti didesniu greičiu. Vasarinės padangos skirtos važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, o žieminėmis padangomis galima važiuoti iki 160 km/val. greičiu.

Sumažina slydimo ant sniego ir ledo riziką

Kaip matėme pirmiau, žieminės padangos turi daugiau griovelių nei vasarinės. Tokia konstrukcija padeda joms geriau sukibti su keliu, net kai ant kelio yra sniego ar ledo. Jei kada nors bandėte važiuoti sniegu ar ledu su vasarinėmis https://www.pirkitpadangas.lt/pristatymas/padangos-klaipedoje-klaipeda padangomis, žinote, kad jos nelabai gerai sukimba. Labai lengva slysti ir prarasti kontrolę. Taip pat gali būti sunku sustoti; automobilis gali slysti ilgiau nei su žieminėmis padangomis. Be to, vasarinių padangų gumos mišinys yra kietesnis nei žieminių padangų, todėl jos yra mažiau lanksčios, ne tokios švelnios ir prasčiau sukimba su šlapiu ar apledėjusiu keliu.

Leidžia geriau valdyti ir manevruoti snieguotomis sąlygomis

Automobiliu su vasarinėmis padangomis važiuoti sniegu ir ledu yra labai sudėtinga. Kita vertus, žieminės padangos https://www.pirkitpadangas.lt/pristatymas/padangos-siauliuose-siauliai užtikrina geresnį sukibimą, geresnę kontrolę ir didesnį pasitikėjimą vairuojant snieguotomis sąlygomis. Kaip matėme pirmiau, žieminės padangos turi daugiau griovelių nei vasarinės, taip pat minkštesnį ir lankstesnį gumos mišinį. Visa tai lemia geresnį sukibimą su sniegu. Žieminės padangos taip pat turi platesnį protektorių, todėl sniegas stumiamas toliau nuo padangos centro. Tai padeda sumažinti įstrigimo riziką.

Gali pailginti automobilio padangų ir stabdžių tarnavimo laiką.

Žieminės padangos sukurtos taip, kad gerai veiktų esant žemai temperatūrai, todėl yra mažesnė tikimybė, kad jos perkais, nei vasarinės padangos. Tai labai sumažina vasarinių padangų sprogimo riziką. Žieminių padangų https://www.pirkitpadangas.lt/pristatymas/padangos-panevezyje-panevezys protektorius yra storesnis nei vasarinių padangų. Dėl to mažiau tikėtina, kad jos greitai susidėvės. Žieminių padangų gumos mišinys taip pat skiriasi nuo vasarinių padangų. Šis mišinys rečiau skyla nuo karščio. Priklausomai nuo automobilio tipo, važiuojant su vasarinėmis padangomis šaltu oru gali perkaisti stabdžiai. Tai gali sutrumpinti jų tarnavimo laiką ir padidinti metines stabdžių priežiūros išlaidas. Žieminės padangos turi mažesnę tikimybę taip atsitikti.

Jos nėra tokios brangios

Važiuoti žiemos sąlygomis yra sunkiau nei kitais metų laikais. Tam reikia daugiau pastangų, įgūdžių ir kantrybės. Suprantama, kad žmonės nori padaryti viską, ką gali, kad saugiai pasiektų kelionės tikslą. Žieminės padangos yra geriausias būdas užtikrinti, kad turėtumėte geriausią galimybę saugiai įveikti žiemą. Tačiau ar jos vertos išlaidų? Nors jos gali kainuoti brangiau nei vasarinės padangos, iš tikrųjų tai yra gana geras pasiūlymas. Dauguma ekspertų https://www.pirkitpadangas.lt/padangos-pagal-automobili sutinka, kad žieminėms padangoms verta išleisti šiek tiek daugiau. Keturių žieminių padangų komplektas kainuos apie 300-500 JAV dolerių. Keturių vasarinių padangų komplektas, priklausomai nuo prekės ženklo, kainuoja apie 100-200 JAV dolerių. Padangas teks keisti kas kelerius metus, todėl investavę į žiemines padangas, jų nereikės keisti taip dažnai.

Lengva sumontuoti ir nuimti

Vairavimas žiemos sąlygomis gali būti pavojingas. Tačiau daugelis žmonių, gyvenančių vietovėse, kuriose ištisus metus būna sniego ir ledo, mano, kad žiemą vairuoti pavojingiau nei bet kuriuo kitu metų laiku. Žieminės padangos sukurtos taip, kad žiemos sąlygomis veiktų geriau nei vasarinės. Jos gaminamos iš kitokių gumos mišinių, kurie geriau veikia esant žemai temperatūrai. Vasarinės padangos skirtos šiltai temperatūrai. Kai temperatūra nukrenta žemiau https://www.delfi.lt/projektai/saugus-eismas/netinkamos-padangos-didelis-pavojus-kelyje-ekspertas-paaiskina-kaip-jas-issirinkti-ir-kada-keisti.d?id=86886321 7 °C, jos tampa mažiau elastingos ir prasčiau sukimba su keliu. Važiuoti su vasarinėmis padangomis žiemą labai pavojinga – didesnė tikimybė, kad automobilis gali slysti, prarasti automobilio kontrolę ir patirti avariją. Jei gyvenate vietovėje, kurioje didžiąją metų dalį būna sniego ir ledo, verta investuoti į žiemines padangas.

Geresniam sukibimui su apledėjusiais keliais

Dauguma žmonių galvoja, kad žieminės padangos yra geresnės važiuojant snieguotomis sąlygomis. Tačiau jos taip pat geriau nei vasarinės padangos važiuoja ant ledo. Kaip matėme pirmiau, žieminių padangų gumos mišinys yra minkštesnis nei vasarinių padangų. Dėl to jos yra elastingesnės, todėl gali deformuotis ir geriau sukibti su keliu net ir ant slidžios dangos. Žieminės padangos taip pat sukurtos taip, kad gerai veiktų esant žemesnei temperatūrai. Žiemines padangas https://lt.wikipedia.org/wiki/Rat%C5%B3_balansavimas turėtumėte pasikeisti į žiemines, kai tik iškrenta pirmoji sniego kruopelė. Idealiu atveju žiemines padangas turėtumėte pasikeisti į žiemines padangas prieš iškrentant pirmajai sniego kruopelei.

Žieminės padangos padeda važiuoti greičiau ir užtikrinčiau ant sniego ir ledo

Važiuoti vasarinėmis padangomis ant slidžios dangos yra sudėtinga. Turite lėtai spausti gazo pedalą ir važiuoti lėčiau nei ant sausos dangos. Važiuoti žieminėmis padangomis ant slidžios dangos daug lengviau. Galite važiuoti tokiu pat greičiu, kaip ir važiuodami sausa danga, ir galite būti tikresni, kad prireikus sugebėsite greitai sustoti. Žieminės padangos geriau nei vasarinės pritaikytos žemai temperatūrai. Tai reiškia, kad jos mažiau slysta ant apledėjusios dangos. Galite važiuoti tokiu pat greičiu, kaip ir ant sausos dangos, ir būti tikresni, kad prireikus galėsite greitai sustoti.

Su žieminėmis padangomis patogiau važiuoti šaltu oru

Žieminės padangos pagamintos iš minkštesnės gumos nei vasarinės. Dėl to jos yra lankstesnės ir patogesnės važiuojant šaltu oru. Žieminės padangos pagamintos iš minkštesnės gumos nei vasarinės. Dėl to jos yra lankstesnės, todėl https://www.marketwatch.com/press-release/road-bike-tyres-market-report-with-executive-summary-size-analysis-and-forecast-2022-2030pirelli-schwalbe-vittoria-2022-09-30 patogesnės esant žemesnei temperatūrai. Minkštesnė guma taip pat padeda sumažinti kelio triukšmą. Todėl lengviau kalbėtis su automobilyje sėdinčiais keleiviais ir klausytis radijo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *