Tai pakankamai plačiai naudojamas duomenų saugojimo būdas, kuris naudingas ne tik įmonėms, tačiau ir daugumai žmonių. Nemaža dalis jų net nesusimąsto, kad kažkokia virtuali saugykla jų mobiliajame telefone išsauganti nuotraukas veikia būtent šios technologijos principu. Todėl tam tikra dalis vartotojų naudojasi tuo nesigilindami į pačios paslaugos principą. O tuo tarpu kita dalis sąmoningai pasirenka tokį variantą dėl gana akivaizdžių jo privalumų. Pirmiausia, tai praktiškai neribota saugyklos talpa. Aišku, už didesnį duomenų kiekį debesų kompiuterijos paslaugos gali kainuoti atitinkamai. Tačiau tokiu atveju nereikia rūpintis nuosavai įrenginiais ir jų priežiūra. Kas taip pat kainuotų ir visuomet būtų rizika, jog informacija gali būti prarasta.

Kokius privalumus turi debesų technologijos?

Žinoma, lyginant su tradiciniu duomenų saugojimu šis variantas yra žymiai pranašesnis. Kadangi patiems žmonėms ar įmonėms nereikia rūpintis fizinėmis duomenų saugyklomis. Kas ne tik reikalauja investicijų, tačiau ir nuolatinės priežiūros. Be to, išsaugomos informacijos kiekis yra ribotas. Aišku, debesų paslaugos taip pat gali turėti ribotą informacijos talpą. Tačiau jos dažniausiai pilnai pakaks daugumos poreikiams. Kadangi tokią paslaugą teikiančios įmonės neretai turi didžiulius resursus. Dar vienas labai didelis šios technologijos privalumas yra galimybė prieiti prie informacijos iš praktiškai bet kokio įrenginio ar vietos. Ir netgi galima ją redaguoti vienu metu naudojant skirtingus įrenginius. Tas gali labai praversti dirbant. Taip pat tokiu būdu informacija nebus prarasta netgi jeigu kažkas nutiks pagrindiniam įrenginiui. O tai be galo svarbu praktiškai kiekvienam.

Kiek kainuoja debesų saugykla?

Kainą apibrėžti labai sudėtinga, kadangi ir pačios paslaugos gali skirtis gana smarkiai. Kadangi galima ir patiems susikurti tokią saugyklą ir pasinaudoti kitų turimu variantu. Kadangi debesų kompiuterijos paslaugas teikia pakankamai nemažai įmonių, kurios gali pasiūlyti tokią paslaugą už atitinkamą kainą. Aišku, kai kuriais atvejais galutiniam vartotojui tai gali ir visai nieko nekainuoti. Pavyzdžiui, išmaniųjų telefonų naudotojai neretai turi prieigą prie tam tikro dydžio virtualiosios saugyklos ir ja gali naudotis nemokamai. Aišku, jos talpa, dažniausiai, nebus labai didelė ir norint saugoti daugiau duomenų, reikės įsigyti papildomos vietos. Dažniausiai mokestis už tokias saugyklas yra mėnesinis ir veikia prenumeratos principu. Kuomet pastoviai mokama tam tikra suma už galimybę naudotis šiomis paslaugomis. Tokiu atveju nėra reikalingos gana didelės pradinės investicijos. Kadangi įsirengti nuosavą saugyklą gali būti pakankamai brangu.

Ar saugios virtualiosios duomenų saugyklos?

Paskutiniu metu tai pakankamai plačiai naudojamas informacijos saugojimo būdas. Pagrindinis jo privalumas, kad nereikia turėtų bei rūpintis fizinių įrenginių priežiūra. Tačiau tuomet gali kilti natūralus klausimas dėl jų saugumo bei patikimumo. Tačiau daugumoje atveju debesų paslaugos yra netgi gerokai saugesnis variantas, nei fizinės saugyklos. Kadangi šias paslaugas teikia specializuotos įmonės, kurios turi pakankamai resursų pasirūpinti visų duomenų saugumu. Taip pat jos rūpinasi ir atsarginėmis kopijomis, kas užtikrina, jog bet kurių atveju informacija nebūtų prarasta. Taigi, toks variantas tikrai turėtų būti patikimas pasirinkimas. Ypač jeigu naudojamasi žinomų įmonių paslaugomis, kurios turi gerą reputaciją.

https://www.balt.net/serveriai-ir-debesu-kompiuterija