Skalbimo mašinos nuolat tobulėja, tačiau net ir technologijoms tampant tobulai veikiančiomis, drabužiai vis tiek dažnai susitraukia, praranda formą, spalvą, suplyšta, todėl kartais mėgstamą megztinį tenka greitai išmesti. Nors daugelis linkę kaltinti skalbimo priemonės bei mašinas, tiesa ta, jog dėl daugelių dalykų kalti yra patys žmonės, nes ne visais drabužiais, jų medžiagomis moka tinkamai pasirūpinti. Kai kurios medžiagos itin jautrios, kai kurios gali būti labai paveiktos mašinos, o kai kurių mašina net ir negalima skalbti. Jei dažnai susimastote ar tikrai tinkamai rūpinatės savo rūbais ir ar visos naudojamos švaros prekės yra geros, verta pasidomėti įžvalgomis, kurias galima rasti internete.

Viena jautriausių medžiagų yra šiltas, todėl jo mėgėjams tikrai reikia apie jį pasidomėti daugiau. Tokia medžiaga greitai gali tapti nebe tokia graži, todėl tinkama priežiūra padės užtikrinti nepriekaištingą išvaizdą ir ilgaamžiškumą. Tai daili medžiaga, kuri yra labai patogi, švelni, tačiau ji greitai praranda spalvą, jei dažnai yra paliekama saulėje. Taip pat ji jautri dezodorantams ir net kai kuriems drabužių skalbimo rėžimams, kurie reguliuojami skalbimo mašinoje. Net ir skalbimo priemonės bet kokios tokiems rūbams netinka, todėl specialistai pataria žiūrėti į etiketes ir skaityti ar tam tikros švaros prekės tinka šilkiniams rūbams, antklodėms ir panašiai. Skalbimo rėžimą irgi reikia rinktis labai atsargiai.

Nenorintiems, jog megztiniai, marškinėliai ir kiti rūbai iš mažo dydžio taptų labai dideliais, reikia žinoti kelis tai lemiančius faktorius. Nors daugelis nuolat kaltina skalbimo priemones bei mašinas, rūbai tampa didesni visai ne dėl to. Galbūt kai kuriais atvejais tai turi įtakos, tačiau dažniausiai kalta būna situacija, kai išplaunamas rūbas yra pakabinamas ir jam leidžiama nuvarvėti neišgręžus. Taip audinys yra tempiamas vandens svorio, todėl po kelių kartų rūbai išsitampo ir nebebūna tokio dydžio kaip anksčiau.

Taip pat saugant drabužių ilgaamžiškumą, visuomet pagalvokite ar rūbą tikrai reikia skalbti ar jis dar yra nešiojamas, nesmirda. Taip ne tik patinkančiu drabužiu naudositės ilgiau, bet sunaudosite mažiau švaros prekių. Visgi kartais pasitaiko atvejų, kai žmonės skalbia rūbus po vieno nešiojimo tik iš įpročio juos dėti į purvinų skalbinių krepšį. Tokiems atvejams verta naudoti kuo kokybiškesnes ir švelnesnes skalbimo priemones, kurias galima įsigyti – https://svarosasorti.lt/.