Ne visi jaučia norą turėti erdves vonias, o kai kuriems jų turėti niekuomet nepavyksta. Net ir didelių namų projektuose kartais vonia būna suprojektuota nedidelė, tačiau tai nėra pasaulio pabaiga, nes ją galima įsirengti labai funkcionaliai ir džiaugtis jaukiu ir patogiu kambariu. Greičiausiai nedideles vonias turi net didžioji dauguma žmonių, o dažniausiai jos būna įrengtos neapgalvotai, todėl joje nepavyksta atsipalaiduoti, jaučiama erdvės stoka. Kad nereikėtų susidurti su tokiomis problemomis, prieš įrenginėjant nedidelę vonią, verta pasikonsultuoti su specialistais, kurie žino kaip mažą vonios erdvę paversti jaukiu, atsipalaidavimui skirtu kambariu.

Pirmiausia, apgalvokite poreikius – ko tikrai reikia vonios erdvėje, be ko galima apsieiti ir kas yra visiškai nereikalinga. Idėjų kaip gali atrodyti vonios kambarys ir kokie baldai ten įprastai įrenginėjami tikrai galima pasižiūrėti internete – taip lengviau nuspręsite ko jums nereikia ir kas yra tiesiog būtina. Jeigu išsirinksite tik pačius svarbiausius elementus, net ir maža erdvė gali pasidaryti ne tokia ir ankšta.

Galbūt ne visi pastebėjo, tačiau rinkoje jau tikrai galima rasti praktiškų vonios kambarių įrangą. Jos dažniausiai būna kompaktiškos, baldai apgalvotų matmenų, o tarp komplektų nėra jokių ne itin reikalingų daiktų. Mažesniems vonios kambariams gaminami siauresni ir trumpesni unitazai, kurių funkcionalumas yra visiškai identiškas standartinio dydžio unitazams. Vonios taip pat gaminamos pagal mažesnius išmatavimus, tačiau jas galima pasirinkti pagal poreikį, nes ne kiekvienas mėgsta aukoti vonios dydį dėl erdvės stokos – labai dažnai pasirenkama standartinė vonia net ir mažame vonios kambaryje, nes tai bene svarbiausias dalykas visoje erdvėje. Kartais dėl erdvės taupymo sumetimų, pasirenkama dušo kabina vietoj vonios, kadangi ji užima mažiau ploto. Tačiau toks variantas tikrai tinka ne kiekvienam, nes kai kurie neįsivaizduoja savo vakaro be atsipalaidavimo karštoje vonioje. Jei galvojate apie naują vonios įrangą, išsirinkti ją galite – https://www.murestadeco.lt/. Taigi, labai norint, galima rasti komplektų net ir mažiausiems kambariams. Mažas vonios kambarys gali vizualiai atrodyti didesnis, jei jis bus šviesio spalvos, taigi, jei svarstote apie tamsias spalvas, geriau rinktis kitokį variantą. Švelniai melsva, rausva ar gelsva padės praplatinti nedidelę vonią. Žinoma, galima ją puošti ir balta spalva, tačiau tai gana sena tendencija, kuri po truputį keičiama – spalvos suteikia daugiau jaukumo.