Dauguma žmonių linkę sakyti, jog mes už įvairias žaliavas mokame pernelyg daug ir kainos mūsų šalyje yra labai didelės. Tačiau geriausiai tokią nuomonę gali pakeisti faktai, kurie rodo visai ką kitą. Kadangi Lietuvoje elektros tarifai yra net 33 procentais mažesni už Europos Sąjungos vidurkį. O tai reikia, kad mūsų išlaidos yra tiek mažesnės už vidutiniškai tenkančias žmonėms kitose šalyse. Ir bene daugiausiai už energiją tenka pakloti vokiečiams, danams bei belgams, kadangi pas juos kainos yra didžiausios. O remiantis 2020 metų pirmo pusmečio duomenimis mažiausiai sumokėti reikia Bulgarijos bei Vengrijos gyventojams. Lyginant kainas su kitomis Baltijos šalimis, tai mums ir latviams mokėti reikia praktiškai tiek pat, tiesa, pas mus yra taikomi mažesni mokesčiai, tačiau kaimynėje valstybėje pati žaliavos kaina prieš mokesčius yra kažkiek mažesnė. O tuo tarpu estai moka dar mažiau. Tačiau bendrame kontekste visos šio regiono valstybės gali būti priskiriamos prie mažiausiai išleidžiančių šiai energijos rūšiai. Todėl tikrai nebūtų tikslinga teigti, jog pas mus kainos yra didelės.

Geriausi elektros tiekėjai, kokie jie?

Šiomis dienomis žmonės turi galimybę savarankiškai apsispręsti bei pasirinkti, iš kurio tiekėjo jie norėtų gauti energiją. Tačiau nemaža dalis žmonių tuo nepasinaudoja ir lieka prie ankstesnio varianto. Visiems geriausiai žinomas ir populiariausias yra „Ignitis“, kadangi jis veiklą vykdo kaip visuomeninis energijos tiekėjas. Todėl ir jo kainos yra reguliuojamos valstybinių institucijų, kad nėra daroma su nepriklausomai tiekėjais. Dėl šios priežasties jie gali pasiūlyti ir konkurencingesnę kainodarą, tačiau lygiai taip pat gali būti pasiūlytos ir didesnės kainos. Taip pat gyventojams suteikiama galimybė pirkti žalią energiją, kuri yra pagaminta naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius. O renkantis tinkamiausią variantą dar pakankamai svarbus aspektas turėtų būti ir elektros tinklai bei jų priežiūros sklandumas. Neretai dėl šios priežasties pakankamai maži rinkos dalyviai sulaukia nedaug populiarumo. Tačiau pernelyg dvejoti taip pat nereikėtų, kadangi energija gyventojams būna užtikrinama praktiškai bet kuriuo atveju. Todėl ir kažkokio vieno varianto kaip geriausio išskirti neįmanoma. Kadangi dar nemažai priklauso ir nuo konkrečios situacijos.

Elektros kaina šiai dienai

Jeigu naudojatės nepriklausomų tiekėjų paslaugomis, tuomet reikėtų pasidomėti jų kainodara, kadangi jie turi visišką laisvę nustatyti norimus tarifus. Tuo tarpu visuomeniniai tiekėjai yra kontroliuojami ir sprendimą dėl tarifų priima valstybinė energetikos reguliavimo taryba, kuri įvertina daugybę faktorių, kurie lemia kainas. Ir taip užtikrina, jog vartotojai nepermokėtų. Kadangi elektra yra viena iš svarbiausių energijos rūšių bei žaliavų. Tačiau tarifai gali būti pakankamai skirtingi priklausomai nuo pasirinkto plano bei skirtingų laiko zonų skaičiavimo. Besinaudojantys viena laiko zona šių metų pirmą pusmetį turės mokėti 14,1 centą už kilovatvalandę energijos. Dvi laiko zonos reikš, jog dieninė dedamoji kainuos 16,1 cento, o naktinė 10 centų už kilovatvalandę. O naudojantis kitais planais skaičiavimo sistema ir tarifai yra dar įvairesni, todėl jais reikėtų pasidomėti individualiai. Kadangi visa informacija yra laisvai prieinama internete.

https://www.enefit.lt/privatiems/elektra