Praktiškai visos mūsų šalyje auginamos daržovės sėkmingai galėtų duoti derlių ir augdamos lauke. Tačiau dauguma renkasi šiltnamius, kurie turi tam tikrų privalumų ir gali pagerinti daržininkystės rezultatus. Ir tai nėra vien tik galimybė sulaukti greitesnio derlaus, kadangi toks auginimas turi ir daugiau pliusų. Pirmiausia jis suteikią galimybę kontroliuoti bei palaikyti pastovias sąlygas. Tai būtų tiek temperatūra, tiek ir drėgmė. Pastarąjį kriterijų galima kontroliuoti pilnai, kadangi augalai gaus tiek vandens ir tokiu dažnumu, kokiu jie bus laistomi. O temperatūra kontroliuojama karštomis dienomis vėdinant. Vėsesniu oru savaime yra sukuriamas šiltesnis klimatas, negu kad lauke. Be to, taip auginant daržoves kelis kartus sumažėja įvairių ligų rizika. Žinoma, nereikėtų visiškai atsisakyti jų prevencijos, tačiau tikimybė bus tikrai mažesnė. O šiltnamiai kaina nėra tokia didelė, kad žmonės negalėtų sau leisti naudotis jų teikiamais privalumais. Ir tuomet džiaugtis gausiu derliumi.

Ar aukštos lietuviški šiltnamiai kainos?

Šiomis dienomis rinkoje galime rasti labai skirtingose pasaulio vietose pagamintų produktų ir daugelio tai jau nestebima. Kadangi net ir nedidelės įmonės neretai savo gamybos procesus perkelia ten, kur tai kainuoja mažiau. Tačiau kai kurie produktai gaminami mūsų šalyje, ypač jeigu yra jų paklausa vietinėje rinkoje ir nereikia ieškoti eksporto variantų. Būtent vienas iš tokių pavyzdžių galėtų būti ir šiltnamiai, kurie Lietuvoje tikrai paklausi prekė. Kadangi praktiškai visuomet žmonės noriai užsiimdavo daržininkystės darbais. O paskutiniu metu susidomėjimas šia sritimi išaugo dar daugiau. Tačiau gali kilti abejonių dėl tokių mūsų šalyje pagamintų produktų kainų, ar jos nebus labai didelės. Aišku, geriausiai įsitikinti galima patiems patikrinus jas parduotuvėmis ir palyginus su kitomis prekėmis. Bet bendros tendencijos rodo, kad šių gaminių kaina tikrai nėra didelė. Kai kuriais atvejais jie gali netgi kainuoti pigiau, negu vidutinis variantas rinkoje. Žinoma, galutinė suma dar nemažai priklausys ir nuo konkretaus pasirinkimo, kadangi yra labai skirtingų šių gaminių modelių. Kurie skiriasi savo parametrais, todėl ir kainuoja nevienodai.

Mini šiltnamiai, ar jie tokie pat funkcionalūs?

Iš pirmo žvilgsnio daliai žmonių tokie nedideli gaminiai gali palikti teigiamą įspūdį. Kadangi jie tikrai neužgoš sklypo, ypač jeigu jis ir taip nedidelis. Tačiau kai kuriems iškart kils abejonių dėl jų funkcionalumo ir tai, ką galima juose auginti bei kokio derliaus tikėtis. Žinoma, pasodinti jame tiek, kiek gerokai didesniame, tikrai nepavyks, tačiau tą reikėtų įvertinti dar prieš įsigyjant atitinkamo dydžio gaminį. Bet žmonėms, kurie nori asmeninėms reikmėms ir greitam naudojimui kieme turėti daržovių, toks variantas tikrai bus tinkamas. Savo funkcionalumu jis praktiškai nė kiek nesiskirs nuo didelio gaminio. Be to, šį prižiūrėti bus dar paprasčiau. Atitinkamai tokie šiltnamiai pigiau ir kainuos, kas taip pat gali būti savotiškas jų privalumas. Taigi, renkantis ir svarstant apie tokį variantą reikėtų įsivertinti ar jums pakaks jo dydžio. Ir jeigu jo užtenka, o daržininkystei daug laiko skirti neplanuojate, tuomet galite drąsiai rinktis. Kadangi savo funkcionalumu jis nė kiek neatsiliks nuo didesnio analogo.